نگهداری پارچه

یکی از نکاتی که هنگام خرید پارچه باید به آن توجه کنیم نحوه نگهداری و شستشو پارچه است.

هنگامی که اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید برای شست و شو پارچه دچار مشکل نمی شوید.

برای آشنا شدن با نحوه نگهداری پارچه ترگال و تترون خواندن این مقاله را از دست ندهید.

پارچه ترگال و ویژگی‌های آن

پارچه ترگال یکی از پر مصرف ترین پارچه های موجود در بازار است که در مصارف بیمارستانی، لباس کار، لباس مدارس کاربرد دارد از ویژگی های این نوع پارچه میتوان به تراکم مناسب، ثبات رنگ، تل نشدن پارچه و مقاومت آن در مقابل پارگی اشاره کرد.

پارچه تترون و ویژگی های آن

یکی دیگر از انواع پارچه، پارچه تترون است که از الیاف پلی استر ویسکوز تشکیل شده است. این پارچه داری گرماژهای متفاوتی است. از دیگر ویژگی‌های پارچه تترون می‌توان به قیمت مناسب، تنوع رنگ، ساده بودن و لطافت اشاره کرد. از این پارچه برای دوخت لباس نوزاد، پیراهن، چادر، روتختی، مقنعه، یونیفرم، عروسک سازی و … استفاده می‌شود.

نگهداری از پارچه ترگال و تترون

برخی از پارچه ها به دلیل نوع کاربردشان زیاد شسته میشوند، مانند پارچه های لباس کار، لباس فرم مدارس و …

هنگامی که از پارچه های ترگال و تترون جهت دوخت لباس کار و لباس فرم مدارس استفاده میشود باید نکات لازم جهت نگداری ن را نیز بدانیم.

نحوه شستشو، خشک کردن و اتو کردن از مهم ترین مواردی که باید در این نوع پارچه ها رعایت شود.

شستشوی پارچه ترگال و تترون

در پارچه ترگال و تترون ار الیاف پلی استر استفاده شده است و برای شست و شو به آب گرم و ملایم نیاز دارند. بهتر است خشک کردن این پارچه‌ها در هوای آزاد انجام شود،

 نه در خشک کن ماشین لباسشویی. اگر قصد شستن این پارچه را با دست دارید، ابتدا برای وارد شدن فشار کم به ستون فقرات از دستشویی استفاده کنید و برای شستن پارچه از آب ولرم و شوینده خفیف استفاده کنید.

اتو کردن پارچه ترگال و تترون

لیاف پلی استری که در ترگال و تترون قرار دارند، به دلیل داشتن مواد شیمیایی نمی‌توانند دمای بالا را تحمل کنند. 

 برای اتو کردن این نوع پارچه‌ها بهتر است اتو را در دمای پایین قرار دهید و همچنین از بخار آب اتو استفاده نکنید، چرا که پارچه ظاهری براق به خود می‌گیرد.