متقال تمام پنبه

متقال تمام پنبه با عناوین و اسم های مختلفی در بازار پارچه موجود است. به طور مثال اصولا افرادی که در بخش تولید و بافندگی و یا خرید و فروش پارچه فعالیت دارند.از این متقال با عنوان متقال تمام پنبه یا همین متقال پنبه پنبه و یا متقال نخ پنبه اسم میبرن.
از طرف دیگر عزیزانی که در بخش تولید پوشاک و البسه فعالیت دارن از آن به عنوان متقال الیاف طبیعی یا متقال لباسی و غیره یاد میکنند.

شناخت پارچه متقال تمام پنبه

شاید برای شما جالب باشد که تا ده سال پیش کمتر مغازه داری پارچه متقال تمام پنبه برای فروش داشت و مردم نیز اسم این پارچه را نشنیده بودند. کم کم استفاده از این متقال تمام پنبه در حوزه بسته بندی، چاپ و موارد مختلفی از جمله تهیه کفن رواج پیدا کرد. و به این ترتیب پارچه فروشان همیشه چند طاقه از این پارچه را به صورت دائمی در مغازه داشتند.

شناخت پارچه متقال تمام پنبه با استفاده از خصوصیات این پارچه به راحتی ممکن است. و اما اینکه این خصوصیات را چطور میتوان فهمید یکی به لحاظ ظاهری و رنگ کرم شیری رنگ پارچه ست و دیگری استفاده از یک سری تست های رایج از جمله سوزاندن نخ تار و پود پارچه ست که در الیاف پنبه این سوختن به صورت کامل است.الیاف پنبه به راحتی آتش میگیرد، خیلی زود می سوزد و کمتر دود میکند.

پارچه متقال از خانواده کرباس است اما از لحاظ لطافت نرم تر و ظریف تر از کرباس شناخته شده نزد مردم است.

رنگ و ظاهر متقال تمام پنبه

درواقع اینطور میتوان گفت که پارچه متقال به پارچه هایی گفته میشود که هیچ نوع فرآیند رنگی روی آن پارچه انجام نشده باشد.و بسته به الیاف استفاده شده در بافت آن متقال رنگی که آن پارچه دارد متناسب با آن الیاف است.
بنابراین رنگ متقال پنبه در حالت طبیعی به رنگ همان پنبه یا کرم روشن یا شیری است. البته تنها رنگ کرم آن را نباید شرط قرار داد.
زیرا که بسیار دیده شده است افراد سودجو نخ غیر طبیعی را به رنگ کرم درآورده و با آن پارچه بافته و به بازار عرضه میکنند.
البته بازهم موضوعی که هست این مواقعی مشخص نمی‌شود که متقال تمام پنبه همانطور خام مورد مصرف قرار گیرد و نه زمانیکه باید رنگرزی شود. در اینصورت درنهایت مشخص میشود که این متقال الیاف مصنوعی دارد یا نه.

خصوصیات دیگر متقال پنبه پنبه

از جمله خصوصیات جالب متقال تمام پنبه این است که به هیچ وجه پرز نمی دهد و قدرت جذب رطوبت بالایی دارد. به همین دلیل در گردگیری و نظافت منزل از آن استفاده می شود.البته دو نکته در اینجا وجود دارد. یکی اینکه پرز دادن یا ندادن پارچه بستگی به کیفیت نخ استفاده شده در بافت این متقال دارد. و قدرت جذب آن هم بستگی به میزان آهار پارچه دارد، ضمن اینکه برای گردگیری و نظافت بهتر است. از نوع تراکم پایین تر این پارچه استفاده شود نه مدلی که برای دوخت لباس مناسب است.

انواع متقال پنبه پنبه موجود در بازار

درواقع متقال پنبه موجود در بازار را از چند منظر میتوان دسته بندی کرد. یکی به لحاظ نوع بافت ، یکی به لحاظ عرض و گرماژ. البته بستگی به مصرف و کاربرد آن هم دارد.

به لحاظ بافت متقال پنبه پنبه هم مانند همه پارچه ها به حالتهای مختلف بافته می شود ، تافته ، ژرسه ، کجراه ، پاناما و …

به لحاظ عرض و وزن هم که خب دسته بندی های مختلف در بازار موجود است.از عرض ۹۰ سانت و وزن ۸۰ گرم و ۱۰۰ گرم که به عنوان خام پارچه ململ در بازار موجود است تا وزن ۷۲۰ گرم و عرض ۳۲۰ سانت که مناسب تولید دستکش های ضخیم کار هستند.

در سالهای اخیر از پارچه متقال پنبه بیشتر برای تولید لباس های الیاف طبیعی و به اصطلاح لنین نخ استفاده شده است. اینکه چه پارچه ای برای این کار مناسب است به فصل آن و مدل لباسی که قرار است با آن دوخته شود بستگی دارد. به عنوان مثال برای فصل تابستان بیشتر از متقال تمام پنبه با بافت تافته و عرض ۱۶۰ گرم استفاده می شود با وزن نهایت ۲۴۰ گرم ، اما وزنه‌ای پایینتری هم در بازار موجود است که درواقع نهایت تا ۲۰۰ گرم مناسب تولید لباس است.

البته در مواقعی بسته به نمره نخی که متقال تمام پنبه با آن بافته شده است شاید وزن کمتر از ۲۰۰ گرم هم مناسب باشد. به طور مثال اگر نخ پنبه نمره ۳۰ در بافت متقال تمام پنبه استفاده کنند. به دلیل تراکم زیاد ایجاد شده در بافت پارچه ، تا وزن ۱۷۰ الی ۱۸۰ گرم هم این متقال برای تولید لباس خنک تابستانی مناسب است.

این قانون در مورد لباس های ضخیم زمستانی هم صدق می کند.

محاسن متقال تمام پنبه

یکی از امتیازات متقال تمام پنبه وزن سبک پارچه ست، این درحالی ست که پارچه با داشتن تراکم مناسب و پر وزنی مناسب یکی از امتیازات دارد و بسیار خنک است. ولی در مقابل میتوان گفت در عین حال چون الیاف آن طبیعی ست دوام و مقاومت پایینی دارد. و شستشوی زیاد آن باعث پوسیدگی و تضعیف الیاف آن می شود.

از این پارچه می‌توان کالاهای بسیاری تولید کرد.در واقع بسته به تراکم و وزن متقال پنبه پنبه موارد مصرف آن متغیر است. از جمله این موارد می‌توان با استفاده از متقال تمام پنبه سنگین در تولید ساک دستی، دستکش و … اشاره کرد.
از متقال با وزن و تراکم متوسط برای تولید کفن و لباس الیاف طبیعی و … و از نوع سبک‌تر برای تولید تنظیف ، شال های هنری و … استفاده کرد.

قیمت بهترین نوع متقال پنبه پنبه

قیمت این پارچه هم مانند بسیاری از پارچه های دیگر به ۳ مشخصه بستگی دارد،
یکی عرض پارچه ، دو وزن و گرماژ پارچه و سوم جنس نخ و نمره آن نخ هستش، که در مورد متقال پنبه نمره های نخ موجود در بازار اصولا نمره ۲۰ و ۳۰ هست که البته این دونمره در متقالهای لباسی استفاده می شوند و نمره های نخ پایین تر و ضخیم تر مثل نمره نخ ۱۰ ، ۱۲ و ۱۶ برای تولید تنظیف یا آستر استفاده می شود.
درواقع قیمت این پارچه به اینصورت است که هرچقدر نمره نخ بالاتر پارچه باکیفیت تر و گران تر و هرچه نمره نخ پایین تر پارچه ارزان تر .

شما میتوانید جهت هرگونه استعلام موجودی و یا استعلام قیمت و سفارش متقال تمام پنبه مورد نیاز خود با ما در تماس باشید.